Jsme skupina akademických pracovníků a doktorandů s vlastní filozofií a vizí.

Web byl spuštěn v roce 2019, avšak historie naší skupiny má více než desetiletou tradici.

Akademičtí pracovníci:

Vědečtí pracovníci:

Doktorandi:

Naším záměrem je v rámci projektů a závěrečných prací vybavovat mladé stavební inženýry schopnostmi, které jsou nezbytné pro úspěšnou adaptaci na měnící se požadavky na lidské pracovníky v nové éře stavebnictví. Propojujeme standardní výuku s novými trendy. V poslední době se zaměřujeme například na parametrické modelování, digitální fabrikaci a generativní design.

Pomáháme produkovat absolventy, kteří si umí hledat informace a samostatně pracovat. Nebojí se vzít do ruky vrtačku, ohnout výztuž, namíchat betonovou směs, vyříznout závit nebo pracovat s páječkou. Je pro ně přirozené používat při své práci CNC stroje. Nespoléhají se pouze na výsledky komerčních software, ale dokáží si daný problém sami naprogramovat.

Formát vedení závěrečných prací a projektů

Každotýdenní setkáníNáš způsob výuky se vyznačuje především každotýdenními setkáními, kde studenti ukazují své pokroky a předkládají záměry do budoucna, které jsou podrobeny konstruktivní kritice ostatních studentů a akademických pracovníků. Studenti se tak učí diskutovat o problémech, prosazovat své názory a vyjadřovat myšlenky.

Najednou se zde potkávají studenti bakalářských, magisterských i doktorských programů, kteří tak nacházejí inspiraci pro svou vlastní tvorbu.

Popis webu

Webové stránky jsou protkány značkami resp. klíčovými slovy, která jsou označena tímto symbolem #. Po kliknutí na příslušnou značku (např. #diplomova-prace) se zobrazí související projekty.

Spolupráce se středními školami

Spolupráce se středními školamiPilotní spoluprací se středoškoláky se stala betonová kánoe 2019, kdy se skupina studentů ze Střední průmyslové školy stavební "Dušní 17" zapojila do projektu a vyrobila si vlastní kánoi.

Univerzita třetího věku

U3V v rámci Dílny 2.0 Do naší činnosti zapojujeme rovněž studenty programu celoživotního vzdělávání pro seniory. Je až neuvěřitelné, jak účinně dokáží tito studenti podněcovat zájem o vědu a techniku u svých mladších rodinných příslušníků.

Na fotce zleva: Petr Štemberk, Štěpán Šonka a Helena Kvasilová.